Kurs dla uczniów szkół średnich

Chcesz dobrze zdać maturę? Oto rozwiązanie!

Przed uczniami szkół średnich stoi wielkie wyzwanie. Okazuje się, że to co spędzało im sen z powiek w szkole podstawowej było niczym w porównaniu z tym, co spotyka ich w liceum, czy technikum. Rozdział w podręczniku ma nie 5 stron, a 8. Wiedza z przedmiotów nawet na poziomie podstawowym jest rozległa i szczegółowa, a nauczyciele wymagający. Do tego dochodzą przedmioty z poziomu rozszerzonego oraz przygotowanie do matury, które zazwyczaj wymaga dodatkowej pracy.

Wyzwania uczniów klas 1?

Przytłoczenie nadmiarem materiału, problemy z organizacją nauki, zniechęcenie i rozczarowanie tym, że muszą uczyć się tak dużo.

„W podstawówce wystarczyło, że siadłam na 1-2 godziny i już umiałam na sprawdzian. Teraz siedzę, czytam, mijają 3 godziny, a ja mam wrażenie, że umiem mniej niż umiałam, tego jest tak dużo, że wszystko mi się miesza.”

„Strasznie długo siedzę w szkole i nie mam czasu dla siebie, jestem zmęczony. Nie mam siły długo się uczyć, a pobieżna nauka nie wystarcza na dobre oceny. Muszę to w końcu jakoś ogarnąć…”

Uczniowie klas starszych?

Poważnie już myślą o maturze – wiedzą, że powinni uczyć się dodatkowo, powtarzać, rozwiązywać testy. Jednak wcale nie przychodzi im to łatwo.

„Nie mogę się zabrać za naukę i potem siedzę po nocy, żeby zrobić to co trzeba. A do matury miałam powtarzać już od zeszłego semestru, ale dalej wszystko leży.”

„Mam takie zrywy motywacji – planuję wszystko dokładnie i uczę się przez kilka dni, a potem dostaje przesytu i wszystko rzucam, nie mogę wrócić do systematycznej nauki. A za jakiś czas znów robię plan i jest to samo.”

Uczniom szkół średnich potrzebny jest przemyślany, sprawnie działający system planowania – zarówno codziennej nauki jak i powtórek do matury. Dobre zapamiętywanie informacji z tekstu gwarantuje długotrwałe efekty nauki. Szybsze czytanie pozwoli szybciej uporać się z lekturami i wszelkimi innymi tekstami, przez które trzeba przebrnąć. Jeśli dodamy do tego umiejętność skutecznego motywowania się, oraz zadbania o prawdziwy relaks, otrzymamy rezultat w postaci świetnego przygotowania do matury! Po to właśnie powstał kurs dla uczniów szkół średnich.

Co dokładnie zawiera program kursu?

Program podstawowy

 • szybkie czytanie – wzrost tempa 2-3 krotny, poprawa koncentracji, zapamiętywania
 • trening czytania ze zrozumieniem – analiza i rozumienie tekstu, skuteczne wyszukiwanie potrzebnych informacji, wnioskowanie
 • nauka z podręcznika – wybór najważniejszych informacji, notowanie, skuteczne zapamiętywanie
 • planowanie nauki do sprawdzianów – kiedy zacząć, jak podzielić materiał, jak powtarzać
 • strategie nauki do poszczególnych przedmiotów – biologii, geografii, historii, j. polskiego, itd.
 • najlepsze metody notowania – mapy myśli i notatka Cornella
 • planowanie – cele długoterminowe (egzaminy, lektury, zaliczenie semestru) i krótkoterminowe (plan dnia, bieżące przygotowanie do zajęć)
 • motywacja – zasady skutecznego wyznaczania i realizowania celów, trening myślenia nakierowanego na cel i działanie, zapanowanie nad emocjami
 • świadome odrzucenie rozpraszaczy – błądzące myśli, telefon, komputer, inni ludzie
 • organizacja pracy zapewniająca dobrą koncentrację i satysfakcję – lista zadań do zrobienia, praca blokami, planowanie przyjemności po skończonej pracy
 • sztuka odpoczywania i relaksu – co robić, by zregenerować siły przed nauką i po niej
 • jak nie zasypiać przy nauce – ćwiczenia podnoszące koncentrację
 • jak radzić sobie z nadmiarem zadań (organizacja pracy pod koniec semestru, po długiej nieobecności, w sytuacji kumulacji sprawdzianów/kartkówek)
 • co robić, gdy nie lubimy jakiegoś zadania – praca z nastawieniem
 • jak radzić sobie z uciekaniem od zadań trudnych i nudnych (trening odroczenia nagrody)

Przygotowanie do matury

 • nastawienie na cel – jakich oczekuję rezultatów?
 • plan nauki do matury – zasady planowania i skutecznej realizacji

Bezpłatne spotkanie konsultacyjne

Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i zależy Ci na dobrych wynikach w nauce – przyjdź na konsultację i przekonaj się, że ten kurs jest doskonałym wyborem!

 1. Zmierzysz tempo czytania i stopień zrozumienia tekstu oraz zapoznasz się z programem zajęć, porozmawiasz o swoich celach i oczekiwaniach
 2. Twój rodzic będzie mógł zadać wszelkie nurtujące Go pytania, aby upewnić się, że ten kurs jest dobrym wyborem.

Zapisz się na konsultację!

Zapisy odbywają się mailowo lub telefonicznie, liczba miejsc jest ograniczona.

Kontakt:
tel. +48 603 038 048
e-mail: biuro@wrotaumyslu.pl

Komfortowe warunki pracy

 • miła i przyjazna atmosfera
 • maksymalnie praktyczne ćwiczenia
 • kameralne grupy do 7 osób
 • różnorodna aktywność podczas zajęć
Planowane terminy kursów dla uczniów szkół średnich:

Najbliższa edycja kursu zaplanowana jest na WRZESIEŃ 2024. Wpisz się na listę chętnych, aby zarezerwować miejsce na konsultacji po wakacjach. Liczba miejsc ograniczona, zapisy prowadzone są mailowo i telefonicznie.

Aktualnie zajęcia odbywają się stacjonarnie, w grupach do 7 osób.

Czas trwania: 19 spotkań po 1 h i 50 min
Częstotliwość spotkań: 1 raz w tygodniu
Cena w grupie 5-7 osobowej: 2310 zł (płatne w 6 ratach po 385 zł)

Ta strona używa w celach statystycznych plików cookie zapisywanych w Twojej przeglądarce.
Zgoda