Kurs dla osób pracujących

Jak uczyć się szybko nowych rzeczy i zyskać czas na odpoczynek?

Ciągłe zmiany i wieczne zabieganie to znaki naszych czasów. Jesteśmy zajęci od wczesnego ranka do później nocy, żyjemy w nieustannej czujności, nieustannym pobudzeniu. Śpimy zbyt mało, nie mamy kiedy naprawdę odpocząć, zbyt dużo czasu spędzamy przed monitorem komputera, czy ekranem telefonu. Chcielibyśmy, żeby nasz umysł był stale w dobrej kondycji – skupiony, myślący szybko i sprawnie rozwiązujący problemy. Jak tego dokonać?

Osoby dorosłe, które zakończyły swoją oficjalną edukację już kilka-kilkanaście lat temu, zgłaszają się do mnie z wieloma problemami.

„Czuję, że mój mózg nie jest już tak sprawny jak kiedyś – gdy sobie czegoś nie zapiszę to tego nie pamiętam, przytłacza mnie ilość spraw do załatwienia.”

„Zapisałam się na studia podyplomowe – 10 lat po studiach magisterskich. Po trzecim zjeździe jestem załamana – czytam te skrypty, próbuję zapamiętywać, ale w ogóle mi to nie idzie. Po prostu nic nie zostaje mi głowie.”

„Mam dwójkę dzieci, pracuję jako doradca kredytowy, współpracuję z agencjami nieruchomości, ciągle mam jakieś spotkania, muszę na bieżąco śledzić przepisy, nowe oferty banków. Czasami czuję, że mój mózg eksploduje od nadmiaru informacji i zadań.”

„Zauważam u siebie coraz większe problemy z koncentracją. Staram się teraz o pracę na nowym stanowisku, muszę przyswoić treść kilku książek i wdrożyć się w nowy system pracy, ale po kilkunastu minutach czytania zaczynam odpływać. Nie wiem co z tym zrobić.”

Wspólnym mianownikiem tych wszystkich problemów jest przeciążenie umysłowe. Gdy przekroczymy pewną granicę obciążenia zadaniami nasz mózg po prostu przestaje działać sprawnie. Jak sobie z tym poradzić, skoro nie chcemy robić mniej, a wręcz chcielibyśmy robić więcej?

Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja, system planowania i skuteczny odpoczynek, który wcale nie musi być długi. Dodatkowo warto popracować z nastawieniem, aby obniżyć stres i przekuć całą naszą energię w działanie. Techniki efektywnej nauki pozwolą Ci sprawnie przetwarzać informacje – szybciej czytać i zapamiętywać, lepiej się koncentrować. Jeśli czujesz, że ta strategia pomogłaby Ci w codziennym życiu – czytaj dalej!

Co dokładnie zawiera program kursu?

 • szybkie czytanie – wzrost tempa 2-3 krotny, poprawa koncentracji, zapamiętywania
 • praca z tekstem – wybór najważniejszych informacji, notowanie, skuteczne zapamiętywanie (np. praca z książkami branżowymi, podręcznikami)
 • najlepsze metody notowania – mapy myśli i notatka Cornella
 • planowanie – cele długoterminowe (duże projekty, egzaminy) i krótkoterminowe (plan dnia, lista zadań, codzienne rytuały)
 • koncentracja – jak poradzić sobie z nadmiarem zadań, zmęczeniem, stresem
 • świadome odrzucenie rozpraszaczy – błądzące myśli, telefon, komputer, inni ludzie
 • jak skutecznie wyznaczać i realizować cele – skupienie na priorytetach, myślenie o korzyściach, rezygnacja z oceniania, kiedy odpuścić, kiedy zacisnąć zęby?
 • organizacja pracy i nauki – bloki czasu, efektywne przerwy, kolejność zadań, rozłożenie pracy w czasie
 • jak dbać o siebie i swój komfort psychiczny – asertywność, pewność siebie, efektywny odpoczynek, mindfulness, sport, dieta
 • komunikacja inter i intrapersonalna – jak rozmawiać ze sobą i z innymi, aby osiągać cele, budować relacje, zyskać sprzymierzeńców, delegować zadania
 • jak radzić sobie z uciekaniem od zadań trudnych i nudnych (trening odroczenia nagrody)

Zajęcia prowadzone są w maksymalnie praktycznej, warsztatowej formie z indywidualnym podejściem do każdego uczestnika.

Bezpłatne spotkanie konsultacyjne

Przyjdź i przekonaj się co możesz zyskać zapisując się na kurs.

 1. Zmierzysz swoje tempo czytania i poznasz inne osoby zainteresowane kursem
 2. Opowiesz o swoich potrzebach i celach, upewnisz się, że program kursu jest dla Ciebie odpowiedni

Zapisz się na konsultację!

Zapisy odbywają się mailowo lub telefonicznie, liczba miejsc jest ograniczona.

Kontakt:
tel. +48 603 038 048
e-mail: biuro@wrotaumyslu.pl

Komfortowe warunki pracy

 • miła i przyjazna atmosfera
 • maksymalnie praktyczne ćwiczenia
 • kameralne grupy do 7 osób
 • różnorodna aktywność podczas zajęć

Planowane terminy kursów

Aktualnie nie jest planowana rekrutacja dla osób dorosłych.

Aktualnie zajęcia odbywają się stacjonarnie, w grupach do 7 osób.

Czas trwania: 12 spotkań po 2 h (łącznie 24 h)
Częstotliwość spotkań: 1 raz w tygodniu
Cena w grupie 5-7 osobowej: 1420 zł (płatne w 3 ratach)

Ta strona używa w celach statystycznych plików cookie zapisywanych w Twojej przeglądarce.
Zgoda