Kurs dla osób pracujących

Jak uczyć się szybko nowych rzeczy i zyskać czas na odpoczynek?

Ciągłe zmiany i wieczne zabieganie to znaki naszych czasów. Jesteśmy zajęci od wczesnego ranka do później nocy, żyjemy w nieustannej czujności, nieustannym pobudzeniu. Śpimy zbyt mało, nie mamy kiedy naprawdę odpocząć, zbyt dużo czasu spędzamy przed monitorem komputera, czy ekranem telefonu. Chcielibyśmy, żeby nasz umysł był stale w dobrej kondycji – skupiony, myślący szybko i sprawnie rozwiązujący problemy. Jak tego dokonać?

Osoby dorosłe, które zakończyły swoją oficjalną edukację już kilka-kilkanaście lat temu, zgłaszają się do mnie z wieloma problemami.

„Czuję, że mój mózg nie jest już tak sprawny jak kiedyś – gdy sobie czegoś nie zapiszę to tego nie pamiętam, przytłacza mnie ilość spraw do załatwienia.”

„Zapisałam się na studia podyplomowe – 10 lat po studiach magisterskich. Po trzecim zjeździe jestem załamana – czytam te skrypty, próbuję zapamiętywać, ale w ogóle mi to nie idzie. Po prostu nic nie zostaje mi głowie.”

„Mam dwójkę dzieci, pracuję jako doradca kredytowy, współpracuję z agencjami nieruchomości, ciągle mam jakieś spotkania, muszę na bieżąco śledzić przepisy, nowe oferty banków. Czasami czuję, że mój mózg eksploduje od nadmiaru informacji i zadań.”

„Zauważam u siebie coraz większe problemy z koncentracją. Staram się teraz o pracę na nowym stanowisku, muszę przyswoić treść kilku książek i wdrożyć się w nowy system pracy, ale po kilkunastu minutach czytania zaczynam odpływać. Nie wiem co z tym zrobić.”

Wspólnym mianownikiem tych wszystkich problemów jest przeciążenie umysłowe. Gdy przekroczymy pewną granicę obciążenia zadaniami nasz mózg po prostu przestaje działać sprawnie. Jak sobie z tym poradzić, skoro nie chcemy robić mniej, a wręcz chcielibyśmy robić więcej?

Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja, system planowania i skuteczny odpoczynek, który wcale nie musi być długi. Dodatkowo warto popracować z nastawieniem, aby obniżyć stres i przekuć całą naszą energię w działanie. Techniki efektywnej nauki pozwolą Ci sprawnie przetwarzać informacje – szybciej czytać i zapamiętywać, lepiej się koncentrować. Jeśli czujesz, że ta strategia pomogłaby Ci w codziennym życiu – czytaj dalej!

Co dokładnie zawiera program kursu?

 • szybkie czytanie – wzrost tempa 2-3 krotny, poprawa koncentracji, zapamiętywania
 • praca z tekstem – wybór najważniejszych informacji, notowanie, skuteczne zapamiętywanie (np. praca z książkami branżowymi, podręcznikami)
 • najlepsze metody notowania – mapy myśli i notatka Cornella
 • planowanie – cele długoterminowe (duże projekty, egzaminy) i krótkoterminowe (plan dnia, lista zadań, codzienne rytuały)
 • koncentracja – jak poradzić sobie z nadmiarem zadań, zmęczeniem, stresem
 • świadome odrzucenie rozpraszaczy – błądzące myśli, telefon, komputer, inni ludzie
 • jak skutecznie wyznaczać i realizować cele – skupienie na priorytetach, myślenie o korzyściach, rezygnacja z oceniania, kiedy odpuścić, kiedy zacisnąć zęby?
 • organizacja pracy i nauki – bloki czasu, efektywne przerwy, kolejność zadań, rozłożenie pracy w czasie
 • jak dbać o siebie i swój komfort psychiczny – asertywność, pewność siebie, efektywny odpoczynek, mindfulness, sport, dieta
 • komunikacja inter i intrapersonalna – jak rozmawiać ze sobą i z innymi, aby osiągać cele, budować relacje, zyskać sprzymierzeńców, delegować zadania
 • jak radzić sobie z uciekaniem od zadań trudnych i nudnych (trening odroczenia nagrody)

Zajęcia prowadzone są w maksymalnie praktycznej, warsztatowej formie z indywidualnym podejściem do każdego uczestnika.

Bezpłatne spotkanie konsultacyjne

Przyjdź i przekonaj się co możesz zyskać zapisując się na kurs.

 1. Zmierzysz swoje tempo czytania i poznasz inne osoby zainteresowane kursem
 2. Opowiesz o swoich potrzebach i celach, upewnisz się, że program kursu jest dla Ciebie odpowiedni

Zapisz się na konsultację!

Start najbliższej grupy zaplanowany jest na drugą połowę września 2021 r. Zapisz się się na listę osób zainteresowanych, a dostaniesz powiadomienie o zaplanowanym terminie konsultacji.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa COVID-19 i wypełnij oświadczenie.

Kontakt:
tel. +48 603 038 048
e-mail: biuro@wrotaumyslu.pl

Komfortowe warunki pracy

 • miła i przyjazna atmosfera
 • maksymalnie praktyczne ćwiczenia
 • kameralne grupy do 6 osób
 • różnorodna aktywność podczas zajęć
Planowane terminy kursów dla osób pracujących

Aktualnie nie mam zaplanowanych terminów kursów dla osób dorosłych. Jeśli jesteś zainteresowany zajęciami – zapraszam do kontaktu.

Aktualnie zajęcia odbywają się stacjonarnie, w grupach do 5 osób.

Czas trwania: 12 spotkań po 2 h (łącznie 24 h)
Częstotliwość spotkań: 1 raz w tygodniu
Cena w grupie 4-6 osobowej: 1200 zł (płatne w 3 ratach)